Gå till innehåll

HANDBOLL ÖST

HANDBOLL ÖST

Serieindelning U11

Preliminära seriestarter

2024-09-28
Preliminär seriestart för U11, U12, U13, U14, U15, U16, U19 samt Distriktsserier för seniorer.

2024-10-05
Preliminär seriestart för U9 och U10

Serieindelning
I samband med serieanmälan angav föreningen önskemål om vilken serie lagen önskade att delta i.

Tävlingskommitten skapade en preliminär serieindelning som publicerades den 16 maj.

Fram till 25 maj kan firmatecknare/tävlingsansvarig önska justering i serieindelningen med motivering i åldersklasserna U11-U19. Insänd önskan om justering, är som sagt en önskan och en ändring kan inte garanteras.

Flickor 11 Nivå 1
AIK
Gustavsbergs IF HK
Hammarby IHF HF
Haninge HK
Huddinge HK
IF Swithiod
IFK Tumba HK
IK Bolton
Skuru IK
Skuru IK 2
Skånela IF
Tyresö Handboll
Täby HBK

Flickor 11 Nivå 2 Norra
Bålsta IF
Lidingö SK
Rimbo HK Roslagen
Skå IK Grön
Skånela IF 2
Sollentuna HK
Spånga HK
Uppsala HK City
Vassunda IF

Flickor 11 Nivå 2 City
Hammarby IHF HF 2
HK Cliff Gul
Huddinge HK 2
IFK Tumba HK 2
Sannadals SK
Skuru IK 4
Skå IK Gul
Spånga HK 2
Årsta AIK HF

Flickor 11 Nivå 2 Södra
GT Söder HK
Gustavsbergs IF HK 2
Haninge HK 2
HK Cliff Blå
Sannadals SK 2
Skogås HK
Skuru IK 3
Tyresö Handboll 2
Årsta AIK HF 2

Flickor 11 Nivå 3 Norra
Hallsta HF
HK Ceres Norrtälje
HK Roslagen
Kungsängens SK
Rimbo HK Roslagen 2
Sollentuna HK 2
Uppsala HK Västra
Vallentuna HK
Vassunda IF 2

Flickor 11 Nivå 3 Södra
Ekerö AIK
Hammarby IF HF 3
Huddinge HK 3
IK Bolton 2
Lidingö SK 3
Skuru IK 5
Skuru IK 6
Westermalms IF HK
Årsta AIK HF 3
Årsta AIK HF 4

Pojkar 11 Nivå 1
Hammarby IF HF
Huddinge HK
IF Swithiod
IK Bolton
Skuru IK
Skuru IK 2
Spånga HK
Tyresö Handboll
Täby HBK
Täby HBK 2
Uppsala HK City
Årsta AIK

Pojkar 11 Nivå 2 Norra
Kungsängens SK
Skå IK Grön
Skånela IF
Sollentuna HK
Spånga HK 2
Uppsala HK Norra
Vallentuna HK
Vassunda IF
Åkersberga HK

Pojkar 11 Nivå 2 City
AIK
Hammarby IF HF 2
IK Bolton 2
Kista SC KFUM
Lidingö SK
Sannadals SK
Skuru IK 3
Skå IK Gul
Uppsala HK Östra
Årsta AIK HF 2

Pojkar 11 Nivå 2 Södra
Gustavsbergs IF HK 2
Huddinge HK 2
IFK Tumba HK
Lidingö SK 2
Sannadals SK 2
Skuru IK 4
Tyresö Handboll 2
Årsta AIK HF 3
Ösmo GIF HK

Pojkar 11 Nivå 3 Norra
Ekerö AIK
Jakobsbergs GOIF
Kungsängens SK
Rimbo HK Roslagen
Skuru IK 7
Sollentuna HK 2
Spånga HK 3
Täby HBK 3

Pojkar 11 Nivå 3 Södra
GT Söder HK
IFK Tumba HK 2
Lidingö SK 3
Norrtulls SK
Skogås HK
Skuru IK 5
Skuru IK 6
Tyresö Handboll 3

Publicerad: 2024-05-16

Senast uppdaterad: 2024-05-16

Författare:

Email: