Gå till innehåll

HANDBOLL MITT

HANDBOLL MITT

Domar- & funktionärskommitté

Ordförande

Arne Ekholm, Oxelösund
Telefon: 073-390 65 09
E-post: ekholm.arne@gmail.com

Ansvarig utbildning domare

Benjamin Lüning, Linköping
Telefon:070-921 39 82
E-post: benjamin.luning@gmail.com

Utvecklingsansvarig för unga domare

Daniel Dahlström, Linköping
Telefon: 0709-439281
E-post: dannevonboll@gmail.com

Funktionärsansvariga

Pia Persdotter, Västerås
Telefon: 0762-709489
E-post: Pia.persdotter@gmail.com

Christian Nyberg, Nyköping
Telefon: 076-2104842
E-post: chrny265@student.liu.se

Marit Johansson, Borlänge
Telefon: 0704-545491
E-post: maritflokulla@gmail.com

Instruktörer domare

Tommy Scott, Eskilstuna
Telefon: 070-268 03 40
E-post: kapten.scott@hotmail.com

Benjamin Lüning, Linköping
Telefon: 070-921 39 82
E-post: benjamin.luning@gmail.com

Hans Nilsson, Ludvika
Telefon: 0761-376183
E-post: hans.nilsson51@hotmail.com

Anders Magnusson, Ljusne
Telefon: 0706-822767
E-post: anders.magnusson3722@gmail.com

Veronica Forslund, Falun
Telefon: 0705-302538
E-post: verranforslund@icloud.com

Instruktörer funktionär

Pia Sundqvist, Västerås
Telefon: 070-776 66 48
E-post: piasundqvist@hotmail.com

Christian Nyberg, Nyköping
Telefon: 076-2104842
E-post: chrny265@student.liu.se

Marit Johansson, Borlänge
Telefon: 0704-545491
E-post: maritflokulla@gmail.com

Stephanie Dahl, Linköping
Telefon: 0735-843135
E-post: stephanie­_dahl@outlook.com

Josefine Rindeborn, Norrköping
Telefon:0723-101308
E-post: Josefinerindeborn@outlook.com

Bernt Norberg, Hudiksvall
Telefon: 0705-871410
E-post: bernt56@gmail.com

Tina Sjöström, Falun
Telefon: 0707-287809
E-post: tina@tinasjostrom.se

Domartillsättare nivå 6 samt USM, U16 steg 4, U18 steg 3-4

Samir Osmanovic, Uppsala
E-post: samir.osmanovic@uppsala.se

Magnus Johansson, Enköping
Telefon: 0703-598250
E-post: magnus.johansson@mil.se

Domartillsättare distrikt samt USM, U14 steg 1-4, U16 steg 1-3, U18 steg 1-2

Tommy Scott, Eskilstuna
Telefon: 0702-680340
E-post: kapten.scott@telia.com

Peter Jansson, Västerås
Telefon: 0765-848671
E-post: peterjansson1@live.se

Hans Nilsson, Ludvika
Telefon: 0761-376183
E-post: hans.nilsson51@hotmail.com

Domaransvarig för Para- och Beachhandboll

Tommy Scott, Eskilstuna
Telefon: 0702-680340
E-post: kapten.scott@telia.com

Sponsorer