Gå till innehåll

HANDBOLL ÖST

HANDBOLL ÖST

Serieindelning

Preliminära seriestarter

2024-09-28
Preliminär seriestart för U11, U12, U13, U14, U15, U16, U19 samt Distriktsserier för seniorer.

2024-10-05
Preliminär seriestart för U9 och U10

Serieindelning
I samband med serieanmälan angav föreningen önskemål om vilken serie lagen önskade att delta i.

Tävlingskommitten skapade en preliminär serieindelning som publicerades den 16 maj.

Fram till 25 maj kan firmatecknare/tävlingsansvarig önska justering i serieindelningen med motivering i åldersklasserna U11-U19. Insänd önskan om justering, är som sagt en önskan och en ändring kan inte garanteras.

Flickor

Flickor 19 Nivå 1
AIK
Haninge HK
Huddinge HK
IFK Tumba HK
Skuru IK
Skånela IF
Tyresö Handboll
Årsta AIK HF

Flickor 19 Nivå 2 Norra
AIK 2
Bålsta IF
Kunsängens SK
Rimbo HK Roslagen
Sollentuna HK
Spånga HK
Uppsala HK
Vallentuna HK
Vassunda IF

Flickor 19 Nivå 2 Södra
Djurgårdens IF HF
GT Söder HK
Gustavsbergs IF HK
Hammarby IF HF
Haninge HK 2
HK Silwing/Troja
Huddinge HK 2
Lidingö SK
Årrsta AIK HF 2

Flickor 16 Nivå 1
Huddinge HK
IFK Tumba HK
IFK Tumba HK 2
Skuru IK
Skånela IF
Spånga HK
Tyresö Handboll
Täby HBK
Årsta AIK HF

Flickor 16 Nivå 2A
Djurgårdens IF HF
Hammarby IF HF
Haninge HK
HK Cliff
IK Bolton
Skuru IK 2
Skånela IF 2
Spånga HK 2
Täby HBK 2
Uppsala HK

Flickor 16 Nivå 2B
AIK
Djurgårdens IF HF 2
GT Söder HK Blå
HK Silwing/Troja
Huddinge HK 2
IFK Tumba HK 3
Skuru IK 3
Skånela IF 3
Uppsala HK 2
Årsta AIK HF 2

Flickor 16 Nivå 3A
AIK 2
GT Söder HK Vit
Hammarby IF HF 2
Haninge HK 2
IK Bolton 2
Skånela IF 4
Spånga HK 3
Tyresö Handboll 2
Täby HBK 3
Årsta AIK HF 3

Flickor 16 Nivå 3B
Bålsta IF
IK Bolton 3
Kungsängens SK
Sannadals SK
Skogås HK
Sollentuna HK
Täby HBK 4
Vallentuna HK
Vassunda IF

Flickor 15 Nivå 1
Djurgårdshof IK
Hammarby IF HF
Hammarby IF HF 2
HK Ceres Norrtälje
IFK Tumba HK
IK Bolton
Sollentuna HK
Spånga HK
Täby HBK

Flickor 14 Nivå 1
Gustavsbergs IF HK
Hammarby IF HF
Haninge HK
Huddinge HK
Skuru IK
Sollentuna HK
Täby HBK
Uppsala HK

Flickor 14 Nivå 2A
Gustavsbergs IF HK 2
Huddinge HK 2
IK Bolton
Lidingö SK
Sollentuna HK 2
Täby HBK 2
Uppsala HK 2
Årsta AIK HF

Flickor 14 Nivå 2B
Hammarby IF HF 2
Haninge HK 2
Kunsängens SK
Sannadals SK
Skogås HK
Skuru IK 2
Vallentuna HK
Åkersberga HK

Flickor 14 Nivå 2C
Bålsta IF
GT Söder HK
Rimbo HK Roslagen
Skuru IK 3
Spånga HK
Tyresö Handboll
Årsta AIK HF 2

Flickor 14 Nivå 3
Gustavsbergs IF HK 3
IFK Tumba HK
IK Bolton 2
Kungsängens SK 2
Sannadals SK 2
Skogås HK 2
Tyresö Handboll 2
Westermalms IF HK

Flickor 13 Nivå 1
AIK
Gustavsbergs IF HK
Huddinge HK
Skuru IK
Skuru IK 2
Skånela IF
Tyresö Handboll
Täby HBK
Täby HBK 2
Årsta AIK HF

Flickor 13 Nivå 2
Bollstanäs SK
Hammarby IF HF
Haninge HK
Huddinge HK 2
IK Bolton
Lidingö SK
Skånela IF 2
Sollentuna HK
Spånga HK
Tyresö Handboll 2
Uppsala HK
Vassunda IF 2

Flickor 13 Nivå 3
AIK 2
Huddinge HK 3
IF Swithiod
Jakobsbergs GOIF
Kista SC KFUM
Lidingö SK 2
Skånela IF 3
Uppsala HK 2
Vallentuna HK
Vassunda IF
Åkersberga HK
Årsta AIK HF 2

Flickor 12 Nivå 1
GT Söder HK Blå
Gustavsbergs IF HK
Hammarby IF HF
Hk Ceres Norrtälje
Huddinge HK
IFK Tumba HK
IK Bolton
Skuru IK
Skuru IK 2
Skånela IF
Sollentuna HK
Täby HBK
Täby HBK 2

Flickor 12 Nivå 2 Norra
AIK
Bollstanäs SK Gul
Kungsängens SK 2
Rimbo HK Roslagen
Rosersbergs IK
Skånela IF 2
Sollentuna HK 2
Spånga HK 2
Vallentuna HK
Åkersberga HK 2

Flickor 12 Nivå 2 City
Djurgårdshof IK
Gustavsbergs IF HK 3
Hammarby IF HF 2
HK Cliff
Hk Silwing/Troja
Huddinge HK 2
IK Bolton 2
Lidingö SK
Stockholmspolisens IF HF

Flickor 12 Nivå 2 Södra
GT Söder HK Vit
Gustavsbergs IF Hk 2
Handens SK
Haninge HK
Sannadals SK
Skuru IK 3
Tyresö Handboll
Årsta AIK HF
Älta IF Gul

Flickor 12 Nivå 3
Bollstanäs SK Grön
Bålsta IF
Djurgårdshof IK 2
Handens SK 2
Haninge HK 2
Kungsängens SK
Lidingö SK 2
Rimobo HK Roslagen 2
Spånga HK 2
Uppsala HK
Vassunda IF
Åkersberga HK
Årsta AIK HF 2
Älta IF Svart

Pojkar

Pojkar 19 Nivå 1
Hammarby IF HF
HF SIF
Huddinge HK
IFK Tumba HK
Tyresö Handboll
Uppsala HK
Vassunda IF
Årsta AIK HF
Rimbo HK Roslagen

Pojkar 19 Nivå 2
AIK
Bålsta IF
HK Cliff
IK Bolton
Sannadals SK
Skuru IK
Sollentuna HK
Spånga HK
Vallentuna HK

Pojkar 16 Nivå 1
Hammarby IF HF
Hammarby IF HF 2
IFK Tumba HK
Skuru IK
Skånela IF
Tyresö Handboll
Täby HBK
Årsta AIK HF

Pojkar 16 Nivå 2A
GT Söder HK Blå
Haninge HK
HK Cliff
Huddinge HK
IK Bolton
Kunsängens SK
Lidingö SK
Skånela IF 2
Sollentuna HK
Spånga HK
Täby HBK 2
Uppsala HK

Pojkar 16 Nivå 2B
AIK
GT Söder HK Vit
Hammarby IF HF 3
Haninge HK 2
Huddinge HK 2
IFK Tumba HK
Lidingö SK 2
Rimbo HK Roslagen
Sannadals SK
Sollentuna HK 2
Tyresö Handboll 2
Årsta AIK HF 2

Pojkar 16 Nivå 3
Haninge HK 3
HK Cliff 2
Huddinge HK 3
IFK Tumba HK 3
IK Bolton 2
Kungsängens SK 2
Sannadals SK 2
Sollentuna HK 3
Spånga HK 2
Täby HBK 3
Vallentuna HK
Årsta AIK HF 3

Pojkar 15 Nivå 1
Hammarby IF HF
Haninge HK
HK Ceres Norrtälje
IK Bolton
Jakobsbergs GOIF
Skuru IK
Sollentuna HK
Spånga HK
Täby HBK
Vassunda IF
Årsta AIK HF

Pojkar 14 Nivå 1
GT Söder HK Blå
Gustavsbergs IF HK
Hammarby IF HF
IFK Tumba HK
IK Bolton
Skånela IF
Tyresö Handboll
Täby HBK
Täby HBK 2
Älta IF

Pojkar 14 Nivå 2A
Hammarby IF HF 2
HK Silwing/Troja
IFK Tumba HK 2
IK Bolton 2
Skuru IK
Skånela IF 2
Spånga HK
Tyresö Handboll 2

Pojkar 14 Nivå 2B
AIK
GT Söder HK Vit
Gustavsbergs IF HK 2
Haninge HK
Huddinge HK
Lidingö SK
Täby HBK 3
Uppsala HK

Pojkar 14 Nivå 3
AIK 2
HK Silwing/Troja 2
Huddinge HK 2
IK Bolton 3
Täby HBK 4
Uppsala HK 2
Vassunda IF
Westermalms IF HK
Årsta AIK HF

Pojkar 13 Nivå 1
Hammarby IF HF
Huddinge HK
IK Bolton
Skuru IK
Skånela IF
Spånga HK
Tyresö Handboll
Täby HBK
Uppsala HK
Årsta AIK HF

Pojkar 13 Nivå 2 Norra
AIK
HK Ceres Norrtälje
Kista SC KFUM
Kungsängens SK
Lidingö SK
Rimbo HK Roslagen
Sannadals SK 2
Skå IK
Spånga HK 2
Uppsala HK 2
Vallentuna HK

Pojkar 13 Nivå 2 Södra
GT Söder HK
Hammarby IF HF 2
Haninge HK
Huddinge HK 2
IK Bolton 2
Sannadals SK
Skogås HK
Skuru IK 2
Tyresö Handboll 2
Årsta AIK HF 2

Pojkar 13 Nivå 3
AIK 2
Djurgårdshof IK
Hammarby IF HF 3
Rimbo HK Roslagen 2
Sannadals SK 3
Skogås HK 2
Skånela IF 2
Sollentuna HK
Spånga HK 3
Täby HBK 2
Vassunda IF
Årsta AIK HF 3

Pojkar 12 Nivå 1
GT Söder HK Blå
Hammarby IF HF
HK Silwing/Troja
Huddinge HK
IK Bolton
Jakobsbergs GOIF
Lidingö SK
Skuru IK
Sollentuna HK
Tyresö Handboll Gul
Tyresö Handboll Röd
Täby HBK
Vassunda IF

Pojkar 12 Nivå 2 Norra
HK Ceres Norrtälje
Huddinge HK 2
Skuru IK 3
Skånela IF
Sollentuna HK 2
Spånga HK
Täby HBK 2
Vassunda IF 2
Westermalms IF HK
Åkersberga HK

Pojkar 12 Nivå 2 Södra
GT Söder HK Vit
Gustavsbergs IF HK
Hammarby IF HF 2
Handens SK
Haninge HK
HK Silwing/Troja
Huddinge HK 3
IK Bolton 2
Sannadals SK
Skuru IK 2
Tyresö Handboll Svart
Årsta AIK HF

Pojkar 12 Nivå 3
Bålsta IF
Djurgårdshof IK
Ekerö AIK
Haninge HK
IK Bolton 3
Norrtulls SK
Sollentuna HK 3
Spånga HK 2
Uppsala HK
Vallentuna HK
Årsta AIK HF 2
Älta IF Gul
Älta IF Svart

Publicerad: 2023-06-01

Senast uppdaterad: 2024-05-17

Författare:

Email: